Milyen napszemüveg passzol tökéletesen a kedvenc elfoglaltságához?
Minden alkalomra van tökéletes napszemüveg
Több, mint a jó megjelenés záloga. Egy minőségi napszemüveg nem egyszerűen egy stílusos kiegészítő. Élénk napsütésben segíti az optimális képalkotást, és védi szemünket a káros UV-sugárzással szemben. Azonban nem minden helyzetben ideális ugyanaz a napszemüveg. Ha sportoláshoz, strandoláshoz vagy magashegyi időtöltéshez keres napszemüveget, attól függően, mikor fogja használni, különböző tényezőkre kell figyelnie. A napvédő kategóriák segítenek megtalálni az Önnek ideális napszemüveget. Elmagyarázzuk, milyen szintű védelemre van szüksége; miben különböznek az egyes napvédő kategóriák; és adott tevékenységhez melyik a tökéletes napszemüveg.
Védelem, stílus és kényelem egész évben
Egy minőségi napszemüveggel az élet napos oldala csak jó dolgokat fog hozni Önnek. Azonban ehhez az igényeinek és szokásainak megfelelő napszemüveglencsére van szüksége. Ne feledje, hogy minél jobban illeszkedik a napszemüveg egyedi viselőjéhez, annál kényelmesebb is. Így, ha a szeme érzékeny az élénk fényre, akkor sötétebb színezést válasszon! A világos és átmenetes színezések borús napokon ideálisak, amikor kevés a napfény; a sötét színek erős napsütésben is védik szemét.
Fontos: amikor napszemüveget vagy színezett lencsés szemüveget választ, győződjön meg arról, hogy az teljes UV-védelmet biztosít egészen 400 nm-ig1. A napszemüveglencsék a ZEISS-től ilyen védelmet kínálnak. Kivétel nélkül. De ezzel nincs vége az előnyös tulajdonságaik listájának. A megfelelő extrákkal egy lencse javíthatja a kontraszt- és színérzékelést és csökkentheti az élénk napsütés vagy a zavaró visszatükröződések kellemetlenül vakító fényét.
Alkalmazkodó napszemüveg
Szemüvegviselőként tudjuk, hogy szemüveg nélkül nem látunk élesen. Ezért nagyon kényelmes, ha van egy korrekciós napszemüvegünk. Azonban sokszor ez egyszerre túl sötét, például ha bemegyünk az utcáról egy boltba; a napfényről az árnyékba; vagy éppen beborul az ég, amikor a szabadban sportolunk. És az nem megoldás, hogy levesszük a napszemüveget, mivel akkor nem látunk tisztán, és a szemünk nincs védve. Ez azt jelenti, hogy meg kell barátkoznunk azzal, hogy folyamatosan cserélgetjük a szemüvegeinket? Az igazán kényelmetlen. Az AdaptiveSun a ZEISS-től egy olyan napszemüveglencse, ami a konkrét helyzethez alkalmazkodik: világosabb lesz, ha kevesebb a fény, de nem világosodik ki teljesen, így folyamatosan optimális látást biztosít. A hagyományos fényre sötétedő lencsékkel ellentétben ez a napszemüveg továbbra is napszemüvegként funkcionál. Divatos, stílusos, és természetesen 400 nm-ig biztosít teljes UV-védelmet.
Ne feledje: mivel az UV még borús napokon is kárt tehet a szemben, a színtelen lencsének is védelmet kell nyújtania az UV-sugárzással szemben. Itt olvashat bővebben a színtelen lencsék UV-védelméről...
Milyen napszemüveg passzol tökéletesen egy adott helyzethez?
Lényegében három fő csoportra bontjuk, hogy mikor van szükség a napszemüvegre: a városban, vezetés közben és sportolásnál. Mindegyik helyzethez van optimális árnyalat annak érdekében, hogy a napszemüveg ne legyen se túl sötét, se túl világos. Az árnyalatot 0 és 97 százalékos fényelnyelés között választhatja meg annak megfelelően, hogy mikor és milyen erős fényben fogja használni a napszemüveget.
Láthatja, hogy bármilyen tevékenység mellé meg lehet találni az ideális napszemüveget akár beltérben, akár a golfpályán, akár a hegyekben szeretné használni azt. Ha nem biztos benne, hogy Önnek melyik a megfelelő árnyalat vagy szín, beszéljen látszerészével. És nem számít, milyen színt választ, a karcokkal szembeni védelem érdekében mindenképpen kérjen keményréteget és antireflex réteget is, hogy megakadályozza a lencsén jelentkező zavaró tükröződéseket.
Tulajdonságok összefoglalása
-
1
Számos egészségügyi szervezet és tanulmány is 400 nm-ig kiterjesztett UV-védelmet ajánl. Ilyen pl.: az Egészségügyi Világszervezet (WHO), a Nemzetközi Nem-ionizáló Sugárvédelmi Bizottság (ICNIRP) és az Orvos-egészségügyi sugárzásfizika. (2004): 87(2) 171-186, Üzemegészségügyi Szakemberek Amerikai Konferenciája (ACGIH), ISO 21348 (a napsugárzás spektrális kategóriáinak definíciója), Ausztrál Napszemüveg-szabvány AS/NZS 1067:2003