Mitől lesz jó egy lencse?

Hat összetevőt felhasználva létrehozzuk azt a szemüveget, amely az ÖN igényeinek a leginkább megfelel.

Nem tudja, hogy mit kell figyelembe vennie, mielőtt megvásárolja az új szemüvegét? Vagy hogy mitől lesznek annyira jók a ZEISS lencséi? Ezen összetevők kombinációja segítségével egy nagyon egyedi szemüveglencse hozható létre – kifejezetten az Ön számára.

Egyfókuszú, multifokális vagy valami a kettő között?

Nincs ebben semmi meglepetés – minden a szemmel kezdődik.

Az egyedi ZEISS szemüveglencsék felé vezető első lépés annak megértése, hogy melyik lencsetípusra van szüksége. Ez függ a dioptriájától, valamint attól, hogy a szemének milyen távolságokra jelent nehézséget fókuszálni.

Az Ön szemei

Dioptria nélküli szemüveget ábrázoló illusztráció.

Plan lencsék

A Plan lencsék dioptria nélküli lencsék. Ezek a látáskorrekciótól eltérő célt szolgálnak – például UV-védelemmel ellátott napszemüvegek vagy veszélyes környezetekben használt védőszemüvegek.

Egyfókuszú lencsét ábrázoló illusztráció. A lencse enyhe kék színnel rendelkezik, és egyetlen ikon jelzi, hogy egy adott távolságra biztosít látáskorrekciót.

Egyfókuszú lencse

Az egyfókuszú lencsék olyan emberek számára ideálisak, akik vagy rövidlátók (myopia) vagy távollátók (hyperopia) vagy asztigmiában szenvednek – ez egy gyakori látáshiba, amely esetében a szem nem ugyanúgy fókuszálja a fényt a különböző tengelyekben (pl. vízszintesen és függőlegesen) és így eltérő a látáshiba mértéke is az egyes irányokban. Az egyfókuszú távollátó szemüvegek vagy olvasószemüvegek csak egyetlen dioptriával rendelkeznek, és a szemüveg csak egy látásproblémát korrigál – közellátást vagy távollátást.

Alkalmazkodást segítő lencséről készült illusztráció. Két ikon, valamint sötétkékből világoskékbe átváltó színárnyalat jelzi, hogy a lencse nagyobb része távolra éles látást biztosító zónával rendelkezik, azonban az alsó részén van egy kisebb zóna, amely a közelre történő fókuszálást segíti elő.

Digital Lens szemüveglencsék

A digitális lencsék, más néven „szemterhelést csökkentő” lencsék, amelyek egy kis „plusz támogatást” nyújtanak a lencse alsó részén. Ideális választás azon 30-as és 40-es éveikben járók számára, akik néha szemfáradtsággal küzdenek, de még nincs szükségük multifokális lencsékre. A nevükkel ellentétben ezek a lencsék nemcsak azoknak ideálisak, akik sok időt töltenek digitális eszközök kijelzőit nézve. Ezek a lencsék segíthetnek a szemének könnyedén fókuszt váltani kedvenc könyve és a kinti táj között.

Három különböző zónával rendelkező multifokális lencsét ábrázoló illusztráció. Három ikon és három színárnyalat, amelyek a különböző távolságokra vonatkozó látáskorrekciós zónákat jelölik – közeli, köztes és távoli zóna.

Multifokális lencsék

A multifokális lencséket, más néven progresszív lencséket, a presbyopia korrekciójára hozták létre. Ha Önnek is, mint a legtöbb 40 év feletti személynek segítségre van szüksége a közellátáshoz, a távollátáshoz és talán a kettő közötti távolságok esetében is – akkor ez egy nagyszerű választásnak bizonyul. A multifokális lencsék egyetlen lencsében három dioptriát is tartalmaznak. Az optikai zónák közötti átmenet észrevétlen és sima. Többé nem kell váltogatnia a szemüvegeket, és nem kell aggódnia a bifokális és a trifokális lencsék esetében jelen lévő látható sávok miatt sem.

Bifokális lencsét ábrázoló illusztráció. A sötétkék terület a közeli zónát jelöli, míg a lencse világoskék része a távoli zónát.

Bi- és trifokális lencsék

Mielőtt feltalálták volna a multifokális lencséket, a bifokális és trifokális lencsék voltak a presbiópia kezelésének leggyakoribb módszerei. Ezek hasonlítanak egy „lencse a lencsében” megoldásra, amely esetében a sávok jól láthatók. A multifokális lencsékkel ellentétben nem nyújtanak sima átmenetet az optikai zónák között – és nem is néznek ki annyira esztétikusan.

Rövidlátást korrigáló lencséről készült illusztráció. Koncentrikus körök láthatók benne, amelyek a különböző dioptriákat jelzik. Ez példa a speciális célra létrehozott lencsekialakításra.

Speciális lencsék

Bizonyos szemüvegeket konkrét célra terveznek, és tartalék szemüvegként használnak – ilyenek például a ZEISS Officelens irodai szemüvegek. Egyéb lencsék, mint például a rövidlátás gyermekkori fokozódását kezelő miópiakontroll (vagy miópiamenedzsment) lencsék terápiás hatás céljából is készülnek, ezek a típusok nem csak korrigálják a látáshibát.
Optometristája vagy optikusa meghatározhatja, hogy melyik megoldás a legjöbb Önnek. De mindaddig tekintse meg a következő öt lencseösszetevőt, amelyek segítségével felturbózhatja szemüveglencséit.

Mikor és hol viseli a szemüvegét?

Szabja őket személyre a SAJÁT igényeinek megfelelően.

Nem minden lencse egyforma: még ha ugyanolyan dioptriával is rendelkeznek, az optikai kialakításuk teljesen eltérő lehet. Válassza az életmódjának és a tevékenységeinek megfelelő ZEISS lencséket, ha személyre szabott éles látásélményt szeretne ott, ahol erre a legnagyobb szüksége van.

Az életmódja

Ugyanaz a dioptria. Különböző kialakítás.

A szemüveglencsék úgy alakíthatók ki, hogy jobban megfeleljenek egy adott élethelyzetben. Vegyük például ezeket a multifokális lencséket – ugyanaz a dioptriájuk, viszont különböző élethelyzetekre vannak optimalizálva.

Alapszintű lencsekialakítás, konkrét optimalizáció nélkül. Figyelje meg az apró látózónákat.
Saját nézőpontból készült kép egy hagyományos lencséről: a bal és a jobb oldalon lévő homályos részek nagy méretűek, míg az éles látást nyújtó átmeneti és közeli zónák nagyon kicsik.
A látózónák a lencse nagyobb részében vannak optimalizálva az éles látásra.
Saját nézőpontból készült kép ZEISS Progressive Smartlife lencséről: a bal és a jobb oldalon lévő homályos részek aprók, és nagy méretű éles látózónát tesznek lehetővé.
Ezek a látózónák garantálják a műszerfal, a tükrök és az út közötti gyors fókuszváltást.
Saját nézőpontból készült kép egy ZEISS Progressive DriveSafe lencséről: a látózónák úgy vannak kialakítva, hogy a sofőr éles látózónákon tekintsen át, amikor az utat vagy a műszerfalat nézi.
Szemüvegről készült illusztráció, amely a standard egyfókuszú lencséknél tapasztalható homályos zónákat hasonlítja össze a ZEISS ClearView egyfókuszú lencsék nagy kiterjedésű éleslátást biztosító zónáival
Szemüvegről készült illusztráció, amely a standard egyfókuszú lencséknél tapasztalható homályos zónákat hasonlítja össze a ZEISS ClearView egyfókuszú lencsék nagy kiterjedésű éleslátást biztosító zónáival

Felejtse el a homályt. Válasszon személyre szabott megoldást.

A jó lencse különlegessége a kialakításában és a gyártástechnológiákban rejlik – ezek olyan dolgok, amelyek szemmel nem láthatók, de amikor viseli a szemüveget, észre fogja venni.

A standard lencsék éles látást biztosítanak a lencse közepén átnézve, azonban a dolgok torzulhatnak, homályosak vagy elmosódottak lehetnek a lencse szélei felé a korlátozott optimalizációs paraméterek miatt. Személyre szabható lencséink innovatív technológiákat használnak, hogy tökéletes látásélességet biztosítsanak a lencse minél nagyobb felületén.

Feledkezzen meg szemüvegéről – összpontosítson az életre.   

Hol néz keresztül a lencséken?

A szemüvegkerete + az arca = egyéni illesztés.

Tudta, hogy az arca és a szemüvegkerete fontos szerepet játszik abban, hogy milyen a látásélménye? Ezek határozzák meg a lencsék méretét, pozícióját és görbületi sugarait. A ZEISS-technológiák nyújtotta csúcskategóriás személyre szabás segítségével egyedülálló szemüveglencsét kaphat – pont olyan egyedit, mint amilyen Ön is.

Az arca és a szemüvegkeret

Ugyanaz az arc. Különböző szemüvegkeret.

Azt szeretnénk, hogy olyan szemüvegkeretet kapjon, amelyet szeretni fog. Azonban a kiválasztott szemüvegkeret befolyásolja a lencse méretét és a látózónákat is, főleg akkor, ha multifokális vagy digitális lencsét visel. A ZEISS FrameFit+ technológiája a lencse formája és a szemüvegkeret mérete alapján személyre szabhatja a lencse látózónáit. A lencsék mindig maximális teljesítményt fognak nyújtani – függetlenül attól, hogy milyen stílust választott.

Ugyanaz a szemüvegkeret. Különböző arcok.

Az arca jellemzői, például az orra és a fülei helyzete befolyásolják a szemüvegkeret pozícióját - vagyis azt, hogy milyen szögben és távolságra fognak a lencsék elhelyezkedni szemei előtt. A ZEISS FaceFit technológiával a szemüveglencsék aszerint tervezhetőek meg és gyárthatóak le, hogy szemüvege miként helyezkedik el az arcán és milyen pozícióban tartja szemüveglencséit szemei előtt.

Válassza a modern megoldást.

Egyre több optikus használ csúcstechnológiás ZEISS digitális lencseillesztő berendezéseket ahhoz, hogy rendkívül precíz méréseket hajtson végre az arcán és a szemüvegkeretén. Ezáltal személyre szabhatják szemüveglencséit – a legapróbb részletekig.
Fedezze fel a ZEISS partneroptikáit, vagy tekintse meg a többi lencseösszetevőt.

Aggódik a digitális szemfáradtság vagy a káros UV-sugarak miatt?

Védje meg magát a káros fénysugarakkal szemben.

A szemei védelmének mindig elsődleges prioritásnak kell lennie. Ezért még a színtelen lencséink is teljes körű UV-védelmet nyújtanak. És mi van a kék fénnyel, a napszemüvegekkel vagy az univerzális, fényre sötétedő szemüvegekkel? Mindenre gondoltunk – minden fényhatásra.

Szemvédelem

Védje meg szemeit a ZEISS színtelen lencséivel.

Az összes színtelen, műanyag ZEISS lencse rendelkezik UVProtect technológiával. Ez ugyanolyan szintű UV-védelmet biztosít, mint a prémium kategóriás napszemüvegek, mindezt további költségek nélkül. A túl sok képernyő előtt töltött idő miatt szemfáradtságot érez? Kérje szemüveglencséit a ZEISS BlueGuard alapanyaggal gyártatni.

a potenciálisan káros kék fény akár 40%-át kiszűri, amely segít leküzdeni a digitális szemfáradtság tüneteit.
akár 400 nm-ig blokkolja az UV-sugarakat – akkor is, ha színtelen ZEISS lencséket visel.
Közeli kép egy nőről, aki ZEISS UVProtect technológiával ellátott szemüveget visel. A kép egyik felét egy hagyományos kamerával készítették, a kép másik felét pedig egy UV-kamerával. Az UV-képeken az látható, hogy a ZEISS színtelen lencsék ugyanolyan hatékonyak a káros UV-sugarak kiszűrésében, mint a napszemüvegek.

Három az egyben védelem a fényre sötétedő lencsék segítségével.

Nem szeretne más szemüvegre áttérni? A fényre sötétedő ZEISS PhotoFusion X lencséink reagálnak a fényviszonyok változására – gyorsan. Beltérben teljesen színtelenek, kültéren pedig a napszemüvegekhez hasonlóan elsötétülnek. Kék fény elleni és UV-sugarak elleni védelmet is biztosítanak – minden időben.

Napsütés elleni védelem és kényelem dioptriás napszemüvegekkel.

Stílusos napszemüvegekre vágyik? Vagy egy konkrét tevékenységhez van szüksége szemüvegre? Számíthat ránk. A ZEISS dioptriás napszemüvegei különböző egységes színezésekkel, színátmenetekkel és tükröződésekkel is rendelkezésre állnak. A ZEISS AdaptiveSun lencséi az éles látás érdekében egyre sötétebbé válnak a külső fényviszonyoknak megfelelően. Polarizált napszemüveglencséink kiváló tükröződés elleni védelmet és látáskomfortot biztosítanak – ez ideális az autóvezetők és a sportolók számára.

Mennyire lehetnek vékonyak és könnyűek?

Érezze jól magát. Legyen stílusos.

Senki sem szeretné, hogy az arcát eltakarja egy vastag és nehéz szemüveg. A szemüvegnek alig láthatónak kell lennie. Itt jön be a képbe a lencse anyaga és törésmutatója. Tegye könnyebbé a szemüvegét.

Vastagság és súly
Egy fiatal nő, aki két vastag lencsét tart a szemei elé, hogy illusztrálja a „halszem” hatást.

Jobb látás, jobb megjelenés és jobb közérzet.

A vastag lencsék nem csupán a szemeit torzítják el, vicces hatást keltve, hanem a perifériás látását is eltorzíthatják. A nehéz szemüvegek viselése egyszerűen kényelmetlen, a szemüvegkeret pedig nyomot hagyhat az orrán.
Mindenképpen megéri a lehető legvékonyabb és legkönnyebb lencséket kiválasztani.  

1.5, 1.53, 1.6, 1.67, 1.74…

Ez a szám a lencse törésmutatójára utal. Minél nagyobb a törésmutató, a lencse annál jobban végzi a dolgát – ami azt jelenti, hogy kevesebb lencseanyagra van szükség ugyanannak a dioptriahatásnak a biztosítására. Ez közvetlenül befolyásolja a lencse vastagságát és súlyát – főleg akkor, ha nagyobb dioptriára van szüksége. Tekintse meg a különbséget.

A standard műanyag lencsék törésmutatója 1.5-ös. Ez elfogadhatóan vékony lencsét jelenthet, azonban például nagyobb dioptriák esetében még mindig lehet ezen javítani.
Különböző törésmutatójú pluszos és mínuszos lencséket ábrázoló illusztráció: minél magasabb a törésmutató, annál vékonyabb a lencse.
Ugyanolyan dioptria esetében egy 1.6-os törésmutatójú lencseanyag esetében a lencse akár 20%-kal vékonyabb és könnyebb lehet.
Különböző törésmutatójú pluszos és mínuszos lencséket ábrázoló illusztráció: minél magasabb a törésmutató, annál vékonyabb a lencse.
A magas törésmutatójú (például 1.67-es vagy 1.74-es) lencsék akár 40%-kal is vékonyabbak és könnyebbek lehetnek, mint egy ugyanolyan dioptriájú, standard lencse.
Különböző törésmutatójú pluszos és mínuszos lencséket ábrázoló illusztráció: minél magasabb a törésmutató, annál vékonyabb a lencse.

Karcolások, foltok és zavaró tükröződések?

Védje meg szemüvegét. Lásson és legyen látható.

Adjon hozzá csúcstechnológiás rétegeket szemüvege fejlesztése és védelme érdekében. Tegye őket tartósabbá, csökkentse a tükröződéseket, és gondoskodjon a könnyebb tisztíthatóságról – és még sok másról. A ZEISS DuraVision lencsebevonatok széles választékából kedvére válogathat.

Tartósság és tisztítás
Egy szemüvegkeretet ábrázoló kép, amelynek lencséjén több rétegnyi bevonat is látható.

Milyen szupererővel ruházza fel szemüveglencséit?

A lencsebevonatok vékony, láthatatlan felületkezelések, amelyeket a lencse első és hátsó felületére visznek fel. Arra tervezték, hogy csökkentsék a tükröződéseket, növeljék a karcoknak való ellenálló képességet, és szebbé tegyék a szemüveg megjelenését. A különböző típusú rétegek kombinálhatók, hogy ezáltal lencséi megkapják a tökéletes befejező simításokat.